Dalyvaujame projekte „Pokyčių mokykla“
Šių metų sausio 21 dieną Šakių rajono Griškabūdžio gimnazijoje startavo Kūrybinių partnerysčių „Pokyčių mokyklos“ programos projektas „Mokausi + Kuriu = Tobulėju“.
Projekto tikslas - kūrybiškos mokymosi erdvės sukūrimas, kurią kurtų tiek patys moksleiviai, tiek ir mokytojai. Į šį projektą yra įsitraukę beveik šimtas moksleivių ( dvi devintos, dvi septintos ir viena trečiokų klasė) bei virš dešimt gimnazijos mokytojų (matematikos, geografijos, lietuvių kalbos, muzikos dailės, technologijų ir ekonomikos mokytojai).
Projektą koordinuoja kūrybos agentė Greta Klimavičiūtė-Minkštimienė bei kuruojanti mokytoja Ilona Tamulienė.
Projekto „Mokausi + Kuriu = Tobulėju“ kuriantys praktikai: Justas Tertelis, Algirdas Sabaliauskas bei Mindaugas Butvila. Projektas susideda iš trijų viena su kita susijusių daliu, už kiekvieną iš dalių yra atsakingi atskiri praktikai.
Pirmosios projekto dalies tikslas – mokinių tarpusavio bendradarbiavimo skatinimas bei darbo komandoje gebėjimų lavinimas. Šiam tikslu įgyvendinti buvo pasirinkti socialinio teatro metodai, kurie padės moksleiviams pažinti vieni kitus, skatins toleranciją bei pagarbą vienas kitam. Ši veikla taip pat tolygiai persipins ir su antrąja projekto dalimi, kurioje mokiniai mokinsis viešo kalbėjimo paslapčių, deryboms su verslininkais reikalingų įgūdžių. Tuo tarpu mokytojai stebėdami praktiko darbą išmoks naujų metodų, kuriuos vėliau galės pritaikyti savo pamokose. Taip pat planuojami atskiri seminarai ir mokytojams. Šioje projekto dalyje su moksleiviais bei mokytojais dirba kuriantis praktikas - Justas Tertelis.
Antrosios ir trečiosios projekto dalių tikslas - mokinių mokymosi mokytis įgūdžių lavinimas, mokymosi motyvacijos kėlimas; mokytojų kūrybiško darbo patirties įgijimas, kūrybiško mokymo(si) planavimas.
Antrojoje projekto dalyje su moksleiviais dirba kuriantis praktikas – Algirdas Sabaliauskas. Algirdas su moksleiviais jau įkūrė „vadybininkų/verslininkų“ grupę/įmonę. Šios grupės veiklos: prekyba lipdukais mokyklose ir mugėse (stikis.lt), grupės darbas susideda iš trijų dalių – gamyba, pardavimas ir strategija. Šioje projekto dalyje pabrėžiamas mokinių verslumo kompetencijų tobulinimas.
Taip pat projektu bus skatinamos mokinių mokymosi mokytis kompetencijos, per praktinius dalykus (ekonomika, matematika, lietuvių kalba), mokiniai supras jų vertę bei praktinį pritaikymą kasdieniame gyvenime, taip tikimasi kelti mokinių motyvaciją mokytis. Ši projekto dalis yra tiesiogiai susijusi su trečiąja – kūrybiškos mokymosi erdvės sukūrimas - dalimi, kuriai reikalingas lėšas bandys generuoti „vadybininkų/verslininkų“ grupė.
Trečiosios projekto dalies tikslas – kūrybiškos mokymosi erdvės kūrimas. Šioje dalyje su moksleiviais dirba kuriantis praktikas – Mindaugas Butvila. Praktikas su moksleiviais sukūrė„projektuotojų/dizainerių“ grupę, kuri yra atsakinga už kūrybiškos erdvės sukūrimą, tikimasi neapsiriboti tik viena klase, o kūrybiškas erdves sukurti ir mokyklos koridoriuose.

Kūrybos agentė

Greta Klimavičiūtė-Minkštimienė

Esu Vytauto Didžiojo universiteto Teatrologijos katedros doktorantė. Universitete vedu seminarus studentams, koordinuoju Teatro klubo veiklą (susitikimai su teatro menininkais, diskusijos, spektaklių peržiūros, seminarai, praktinės dirbtuvės) bei dirbu prie tarptautinio Leonardo da Vinci projekto Localise (projektas susijęs su kultūros animacija, bendruomeniniais menais bei mokslinių tiriamųjų kelionių modelio kūrimu). Esu organizavusi tokius renginius jaunimui: festivalis „Ošia“ (tarpdisciplininė menų bei mokslo sričių sintezė), antropologijos paskaitų-diskusijų ciklas „Prie kavos puodelio“, teatro projektą „Teatro tiltai: dialogas tarp suvokėjo ir kūrėjo“ ir kt.
Kūrybinį darbą suprantu ne tik kaip kūrybą perse (spektaklio kūrimas, paveikslų tapyba ir pan.). Man kūrybinis darbas – tai gebėjimas kūrybiškai mąstyti ten, kur kūrybiškumas sunkiai įsivaizduojamas, gebėjimas ne tik pačiam kūrybiškai pažvelgti į tam tikrus dalykus, bet ir kitus skatinti kūrybiškai veikti ir mąstyti, gebėjimas per kūrybiškumą mokyti, mokytis ir išmokti.

Vesdama seminarus studentams stengiuosi kuo kūrybiškiau pateikti užduotis, bei skatinti studentus kuo originaliau jas atlikti, tačiau dažnai pritrūksta teorinės medžiagos kaip tai galima būtų padaryti efektyviau. Taigi į šį projektą įsitraukiau norėdama gauti kiek galima daugiau praktinės patirties bei teorinės medžiagos apie mokymąsi per kūrybą/kūrybingą mokymąsi.


Sveiki, rašau per Facebook. Esu baigęs...
Sveiki, rašau per Facebook. Esu baigęs...

Algirdas Sabaliauskas

Sveiki,
Esu baigęs Nijmegen Universitetą Olandijoje, turiu rinkodaros magistrą.
Oficialiai dirbu kaip verslo konsultantas rinkodaros ir rinkotyros klausimais, tačiau paraleliai nuo seniai turiu keletą projektų, tokių kaip plūduriuojantis festivalis Rafta (facebook.com/rafta.eu), esu 2007m. įkūręs Klaipėdos menininkų rezidencija Neloftas, kurioje iki šiol gyvena ir dirba virš 10 menininkų, taip pat nuo mokyklos laikų organizuoju renginius, nuo 2007 iki 2009m. turėjau renginių organizavimo įmonę, su kuria suorganizavom virš 40 įvairių renginių Klaipėdoje, Palangoje, Vilniuje bei įgyvendinome nemažai socialinių projektų ir "baikų" dėl malonumo, tokių kaip purvo scena Be2Gether ir Karklės festivaliuose.
Šiuo metu su labai stipria klaipėdiečių komanda vystau kapų priežiūros projektą http://www.facebook.com/l/VAQH3eNiOAQEoNseQja5K84auGafPPQsxhS5rok_XuMbT9A/www.priziurek.lt, kuris buvo įkvėptas mano dalyvavimo projekte "Misija Sibiras" ir turėtų startuoti birželio mėn.
Anksčiau labai traukė keliavimas. Dar būdamas 11 klasėje iškeliavau autostopu po Europą, vėliau sekė kelionės traukiniais, studijos užsienyje, stažuotė JAV. Dabar mano noras ir atsakomybė - susikurti tokią kasdienybę Lietuvoje, kuri būtų įdomesnė už nuvykimą į betkurį pasaulio didmiestį ar kurortą. O kai gerai pagalvoji, kas yra įdomu, tai supranti, kad tai ne taip jau sudėtinga, nes tai kuri sau.
Mano dalyvavymas KP projekte - iššūkis pačiam man, mokantis perteikti mintis aiškiai ir stengiantis uždegti idėjomis jaunimėlį.


Mindaugas Butvila

Kuriantis praktikas

http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=518


Esu architektas, „2mm architects” studijos įkūrėjas. Domiuosi edukacija, inovacija, kultūra, menu, kitaip, tapyba, muzika, video, emocija. Visuomeninė ir kultūrinė veikla: JAK (Jaunųjų architektų klubas) edukacinė veikla; ITMC (Informacijos technologijų mokymo centras), kur 4-12 klasių mokiniams dėstau 3D grafika, architektūrinė kompozicija. 2008 m. – 2011 m. 11-12 klasių moksleiviams dėsčiau piešimo paskaitas. 2009 m. organizavau Tarptautinę jaunųjų architektų iki 40 metų parodą „Inovacija“. 2006 m. – 2011 m. užsiėmiau trumpametražių filmų ir muzikos kūryba. Nuo 2002 m. iki dabar dalyvauju idėjinių architektūrinių projektų konkursuose, parodose, pristatymuose.
Kodėl „Kūrybinių partnerysčių" projektas?
Gera projekto idėja /
Tikiu šia vizija / Žavi darbas su jaunimu / Meninė raiška / Interpretacija /

Justas Tertelis
Kuriantis praktikas


Justas Tertelis, aktorius, gimė 1981 m. gruodžio 12 d. Druskininkuose. 2002-2006 m. - vaidybos specialybės bakalauro studijos, 2006-2008 m. - vaidybos specialybės magistro studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vaidinęs filmuose. 2002 m. – 2006 m. – vaidybos specialybės bakalauro studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kurso vadovai: prof. Vladas Bagdonas ir Aidas Giniotis. 2006 m. – 2008 m. – vaidybos specialybės magistro studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kurso vadovas – režisierius Aidas Giniotis.2008 m. – 2010 m. – teatro režisūros aspirantūros studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2010 m. - Lietuvos muzikos ir teatro akademija suteikė meno licenciato kvalifikacinis laipsnį.
.Aktorius Justas Tertelis teatre jau dešimt metų. Jį pažįsta besilankantys teatro Atviras ratas ir Keistuolių teatro spektakliuose, „SOLO ansamblio” koncertuose. Pažįsta ir tie, kurie skaitė Aušros Martišiūtės-Linartienės ir Daivos Šabasevičienės sudarytą knygą „XXI amžiaus lietuvių dramaturgija”. Joje net dvi Justo pjesės: ne vieną apdovanojimą ir nominaciją pelniusi „Vienaveiksmė monopjesė PRAdedančiam aktoriui“ ir „Sudie, idiotai!”

Justas Tertelis neria į naujus vandenis ir išmėgina naują amplua –2012 m. spalio 13, 14 dienomis Menų spaustuvės Juodojoje salėje bus rodomas jo režisuotas spektaklis „1/3 gyvenimo”. Be abejo, pagal jo paties parašytą pjesę.
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-10-12-justas-tertelis-1-3-gyvenimo-tai-savotiska-teatrines-iliuzijos-iskrova/89284

Ilona Tamulienė

Kuruojantis mokytojas
"Bet koks novatorius, kuris padarė kažką rimto, buvo ypatingai
atidus jų paslaugos vartotojams"
Mrs. Valerie Hannon

Myliu savo darbą. Gerbiu tuos mokytojus, kurie sugeba laviruoti tarp nesibaigiančių mažų mažiausiai keistų ugdymo programų rokiruočių: įrėminti į netinkamą programų ir joms tik "prabėgti" skirto laiko santykį, vis tik netampame bejausmiais. Randame laiko subrandinti jauno žmogaus galvoje kai ką tokio, kas tikrai gyvenime jam pravers labiau nei logaritmas ar kosinusas... O jei jums tai reikalinga - aš jūsų be laiko limito - nieko nėra geriau už žinių alkiu degančias akis.

Darbe ir gyvenime vadovaujuosi mokytojų novatorių nuostatomis:
• Kartais rizikuok, perkurk tai, kas įprasta.
• Kasdien pasakyk žmonėms, su kuriais dirbi, kad jie patys šauniausi.
• Suprask ir patikėk, kad kliūtys tiesiog primena, jog reikia grįžti atgal ir pakeisti kryptį, modelį, tikslus.
• Užbėk įvykiams už akių, kai tai įmanoma, pasitikėk intuicija.
• Neatimk iš niekieno jo vietos, jo laisvės, jo istorijos.
• Jei kažkas įvyksta vadinasi, tam buvo priežastis.

Šio šimtmečio mokiniams reikalingi nauji potyriai, naudingos žinios, nauji žmonės, atsinaujinę mokytojai, kurie formuotų naują požiūrį tiek į mokslą, tiek į gyvenimą; žadintų kūrybiškumą, optimizmą, norą džiaugtis buvimu mokykloje. Jauniems žmonės reikia požiūrio, kuris skatintų ieškoti naujų idėjų, kad jie sėkmingai galėtų gyventi šiame šimtmetyje. Ištirta, kad geriausias protinio darbo efektyvumas pasiekiamas, kai vienodai aktyviai veikia visos smegenys (vadovaujanti vien tik logika, fiziologiškai aktyviausiai dirba tik vienas smegenų pusrutulis). Manoma, kūrybingi žmonės daug pasiekia ne tik mene, tačiau ir versle bei daugelyje kitų sričių.

Daug atradimų džiaugsmo suteikė dalyvavimas „Tyrinėjančių mokyklų“ projekte ne tik man, bet ir mūsų gimnazijos mokiniams.


Akivaizdi būtinybė keistis iš apačios, apšviesti Švietimo sistemą taisyti sistemines klaidas, ir tikiu, kad šio projekto idėja paplis kaip virusas-gerietis visoje Lietuvoje.